«Аукціон надій» - це благодійний проект, започаткований студентами Університету банківської справи НБУ, що за п’ять років, за результатами зібраних коштів та зреалізованих справ, зумів здобути славу найуспішнішого серед собі подібних
Ідея акції «Аукціон надій» народилась у студентів Університету банківської справи НБУ тоді, коли розпочав свою діяльність сам Університет, який об’єднав три інститути НБУ з Черкас, Харкова та Львова. Відтак постала мета сконцентрувати зусилля з напряму благодійних заходів та заявити про себе на цілу Україну. Після аналізу десятків варіантів, зупинились на проведенні благодійного аукціону, який відповідав фінансовій спрямованості навчання у виші. Час проведення – напередодні новорічних та різдвяних свят, адже тоді найблагодатніший грунт для таких інформаційних приводів. У концепцію проекту вклали три головні аспекти: благодійність (щороку «Аукціон надій» загострює уваги громадськості над якоюсь проблемою та обирає за мету здійснення конкретної цілі), відновлення меценатського руху банкірів (чимало українських банкірів та бізнесменів були відомими меценатами. До прикладу, Микола Терещенко, Василь Симиренко, Степан Федак, Андрей Шептицький, Олексій Алчевський тощо. Студенти, які обрали фах банкірів, мали за мету відродити такі благородні традиції своїх попередників), популяризація УБС НБУ (цей захід допоможе сформувати громадську думку про те, що студенти УБС є активними, ініціативними та творчими особистостями. Також це сприятиме формуванню іміджу і про сам навчальний заклад, викладачі та студенти якого насамперед всіляко допомагають потребуючим).
Аби „Аукціон надій” став яскравою подією і отримав достойне місце в інформаційному просторі, на торги виставили особисті речі відомих в Україні осіб. Уже за п’ять років постійними меценатами лотів стали сім’я Ющенків, Арсеній Яценюк, Сергій Тігіпко. Окрім цього, на аукціоні продавались лоти від Богдана Ступки, Романа Віктюка, Володимира Зеленського, Віктора Пинзеника, Василя Вірастюка, Савіка Шустера, Олега Скрипки, Євгена Комаровського, Роксолани Богуцької, братів Кличків тощо.
Досвід проведення перших двох аукціонів дозволив наступні аукціони перетворити на тривалу та масштабну благодійну програму, що триває протягом року (студенти створюють інформаційні ресурси; поширюють скриньки для збору коштів на акцію; організовують цікаві заходи – «круглі столи», велопробіги, толоки, концерти, коляду, флеш-моби тощо). Акція отримала партнерську підтримку органів влади, громадських організацій, комерційних структур, авторитетних особистостей. Молодь у ролі волонтерів має можливість отримати практичний досвід організації масштабних благодійних заходів та усвідомити важливість соціальної відповідальності.
Вдало продумана та розроблена концепція, організованість та бездоганна реалізація усіх поставлених завдань, принесли банківському вишу всеукраїнську славу. Репортажі про „Аукціон надій” безкоштовно потрапляють в ефір вечірніх випусків новин загальнонаціональних та обласних телеканалів, на перші шпальти тиражних та впливових видань, в новини на радіо. Навіть анекдоти про аукціон почали складати… Щоправда, з кожним роком аби привабити увагу ЗМІ доводиться виявляти чималу креативність, тримати руку на пульсі обговорюваних проблем в суспільстві, знаходити цікаві варіанти реалізації проекту. Та найголовніше, що п’ять років дозволили зробити п’ять реальних кроків для вирішення соціальних проблем України.
2006 р. Зосередились на проблемі забезпечення школи соціальної реабілітації м.Городка. Зібрано 43 800 грн. Обладнано мультимедійний клас. Результат: допомога проблемним підліткам знайти роботу. На сьогодні уже понад 150 юнаків навчено комп’ютерній грамоті.
2007 р. Студенти загострили увагу суспільства над зростанням кількості дітей, що народжуються передчасно. Зібрано 75 тис.грн. Придбано інкубатор екстра-класу для пологового будинку №1 м.Львова. Результат: на сьогодні врятовано 209 дітей, що народились передчасно вагою від 500 гр. до 2,5 кг, а куплений інкубатор залишається найкращим в області.
2008 р. Проблема, яка непокоїть усіх: Україна втрачає унікальні дерев’яні церкви. Зібрано понад 250 тис.грн. Результат: врятовано старовинну дерев'яну церкву 17 ст. у селі Кути Буського району Львівщини. Відкрито перший в Україні Храм Пам’яті.
2009 р. Молодь УБС НБУ вирішила, що необхідно приділити увагу проблемам очищення водних ресурсів України, які щороку все більше забруднюються. Зібрано майже 100 тис.грн., та пролобійовано виділення коштів з державного бюджету. Результат: розпочато очищення русла річки Віьшанки – притоки Дніпра. Здійснено конкурс на його оздоблення, укріплено береги ріки у селі Млієві.
2010 р. Студенти обрали за мету Аукціону – створити реабілітаційний клас у Харківській школі-інтернаті для дітей з вадами слуху. Зібрано близько 200 тис.грн.
Наталія Кузьма, прес-секретар Університету банківської справи НБУ ubsnbu@gmail.com |