|
|
Асоціація |
|
|
Конкурс |
|
|
Академія Комунікацій |
|
|
Пресцентр |
|
|
ПАРТНЕРЫ |
|
|
|
Річард Сент-Джон |
Результати наймасштабнішого дослідження успішних людей |
У книзі «Велика вісімка. Результати наймасштабнішого дослідження успішних людей» відомий підприємець і мільйонер Річард Сент-Джон відповідає на запитання, яке рано, чи пізно ставить собі кожен: «Що потрібно, щоб досягти успіху?»
Він витратив понад 10 років на дослідження природи успіху, провівши інтерв'ю з 500 успішними людьми, включаючи Білла Гейтса, Річарда Бренсона, Опру Уїнфрі, Джоан Роулінг і засновників Google. Також до списку опитаних потрапили актори, астронавти, астрофізики, архітектори, спортсмени, громадські діячі тощо. Автор брав інтерв'ю як у відомих людей, так і серед тих, хто без зайвої популярності спокійно і впевнено змінює світ на краще.
Річард зібрав величезну кількість статистичних даних і проаналізував зв'язки між різними характеристиками і успіхом. Згідно із результатами дослідження, він виявив 300 факторів, які впливають на успіх. Серед них є 8 базових якостей, які притаманні успішним людям, і складають основу успіху у будь-якій галузі. Вони не вроджені і не передаються у спадок. Успішні люди розвивають їх у процесі роботи.
Ось «велика вісімка» якостей, які є запорукою успіху у будь-якій сфері.
1. Пристрасть: успішні люди люблять те, що роблять. Перша спільна якість усіх успішних людей – це любов до своєї справи. Саме пристрасть Річард Сент-Джон ставить на перше місце у своєму списку. Головне – знайти свою пристрасть. Коли автор запитував успішних людей, що допомогло їм досягти вершин успіху, то в першу чергу вони згадували «любов» і «пристрасть». Коли Рассел Кроу розповідав, що допомогло йому завоювати «Оскар» за кращу чоловічу роль, він відповів: «Головне – я люблю грати. Люблю пристрасно. Мені подобається розповідати історії, тому займатися своєю справою мені легко». «Єдиний шлях до справжнього задоволення лежить через роботу, яку Ви вважаєте видатною. А єдиний шлях до того, щоб робота стала видатною, лежить через Вашу любов до своєї справи», – сказав Стів Джобс, генеральний директор Apple. А Джоан Роулінг зауважила: «Я люблю писати книги. Не думаю, що хтось так само насолоджується, читаючи їх, як я, коли їх пишу».
2. Працьовитість: успішні люди дуже наполегливо працюють. Друга якість, яка притаманна усім успішним людям – працьовитість. Коли Річард запитав Марту Стюарт, що допомогло їй досягти феноменального успіху, вона відповіла: «Я завжди багато працювала. Я увесь час працюю, працюю і працюю. Ніколи не вірте тому, що хтось зробить Вашу роботу за Вас». Працьовитість – плата за вхід на територію успіху. За словами Ларрі Пейджа саме працьовитість стала ключем до успіху Google: «Ми почали працювати над цією пошуковою системою, коли ще були в Стенфордському університеті. І завжди працювали над нею дуже наполегливо, по 24 години на добу. Одного натхнення для успіху недостатньо. Успіх лише на 10% складається із натхнення, а на 90% – з роботи до сьомого поту».
3. Концентрація: успішні люди зосереджуються на чомусь одному. Третя базова якість, спільна для всіх успішних людей, – це вміння зосередитися. Вони вміють концентрувати свою увагу і займатися своєю улюбленою справою годинами. Річард Сент-Джон впевнений: у більшості випадків синдром дефіциту уваги – це синдром дефіциту мотивації та інтересу. Якщо Ви не можете не відволікатися від Вашої роботи якийсь час, навряд чи Ви її любите. Відомий кінорежисер Норман Джуїсон розповідає: «Думаю, все в житті залежить від Вашого вміння зосередитися на чомусь одному і присвятити цьому всього себе». Саме вміння добре робити одну справу дає не лише задоволення, але і відчуття впевненості у собі. За словами професора математики Артура Бенджаміна: «Кожна успішна людина більшу частину часу зосереджена на тому, що вона по-справжньому любить».
4. Уміння долати себе: успішні змушують себе діяти. Четверта базова якість – це вміння змушувати себе робити щось необхідне. Навряд чи Ви знайдете хоча б одну успішну людину, яку не гризе невпевненість у собі. Всі періодично думають, що те, що вони роблять, нікуди не годиться. Річард Сент-Джон запевняє, що секрет успіху в тому, щоб завжди перебувати на межі між впевненістю у собі і сумнівами. Саме такий підхід дозволяє створювати щось грандіозне. Сумніви потрібно розглядати як привід стати ще кращим. Легендарний консультант з менеджменту Пітер Друкер узагальнив цей пункт дуже чітко: «Змушувати, змушувати і ще раз змушувати себе діяти. Тоді Ви побачите результати». А засновник Virgin Group Річард Бренсон сказав з цього приводу наступне: «Чим би Ви не займалися, завжди змушуйте себе працювати на межі можливостей. Я люблю долати себе і з'ясовувати, на що я здатний. Думаю, такий стиль життя приносить людям найбільше задоволення».
5. Креативність: успішні люди постійно народжують нові ідеї. П'ята спільна для успішних людей якість – здатність генерувати гарні ідеї. Це потужне джерело розумової енергії. Чим кращі Ваші ідеї, тим з більшою енергією Ви можете рухатися вперед. Хороша ідея може повністю змінити Ваше життя. Так сталося з Біллом Гейтсом. Він говорить: «Мені в голову прийшла ідея: створити першу компанію з виробництва програмного забезпечення для ПК». І ця маленька тоді ідея зробила Білла гігантом у сфері високих технологій і найбагатшою людиною світу. Раніше телеканали передавали новини тільки кілька разів на день, але Тед Тернер подумав: а чому б не зробити так, щоб новини можна було подивитися в будь-який час дня і ночі? Так виникла перша у світі мережа CNN із 24-годинним мовленням. Ця ідея проклала Теду шлях до успіху і змінила світ телебачення. Не дивно, що він сказав тоді: «Я маю намір підкорити світ, але не за допомогою бомб, а за допомогою хороших ідей». Генеральний директор General Electric Джек Уелч також добре розуміє силу ідей. Він говорить: «Моя робота – це пошук хороших ідей, їх розвиток і поширення на весь світ бізнесу зі швидкістю світла».
6. Самовдосконалення: успішні люди завжди прагнуть покращити себе і свою роботу. Один із способів самовдосконалення – зосередитися на сильних сторонах. Не всі знають про цей маленький ключ до успіху. Більшість людей впевнені, що потрібно працювати над своїми слабкими сторонами. Але, коли Річард Сент-Джон опитував відомих людей, практично всі вони відповіли, що потрібно задіяти сильні сторони і забути про свої слабкості. Жан Монті, президент компанії ВСЕ говорить: «Зосереджуйтеся на тому, що у Вас добре виходить. Якщо Ви комп'ютерний геній, а не футболіст, – не намагайтеся грати у футбол. І не соромтеся зізнатися в тому, що Ви чогось не вмієте. Інакше Ви заженете себе у глухий кут, намагаючись зробити те, що у Вас не виходить». Сильна сторона Квінсі Джонса – здатність писати велику музику, яка принесла йому незліченні премії та нагороди. Кому важливо, що він не вміє водити авто або забивати цвяхи?
7. Уміння служити людям: успішні люди вміють ставити себе на місце інших. Ще одна спільна риса успішних людей – вміння служити людям. У нашому світі кожен сам за себе. Більшість прагне, в першу чергу, служити собі. Але, як це не парадоксально, якщо служити людям, можна отримати багато чого для себе. Для цього просто потрібно навчитися ставити себе на місце інших людей. Керівник однієї дуже успішної консалтингової компанії Donovan/Green Ненсі Грін розповіла автору, що уміння поставити себе на місце інших – головний секрет в житті: «Я пропоную людям рішення бізнес-проблем і повинна поставити себе на їх місце, інакше мої рішення не будуть працювати». Девід Зуссман, президент канадського форуму «Діалог влади із суспільством» (Public Policy Forum) упевнений, що вміння поставити себе на місце інших – це не просто альтруїзм, а вирішальний фактор успіху. «Я знаю багато розумних людей, які не зрозуміли цього. А менш талановиті зрозуміли і досягли успіху. Часто справа в тому, що талановиті люди більше зосереджені на собі, а для успіху потрібно вміти відчути себе у чужій шкурі».
8. Завзятість: успішні люди впевнено рухаються до мети, незалежно від кількості невдач на своєму шляху. Майже всі люди, з якими говорив Річард Сент-Джон, зізнавалися, що у них були невдачі. Те саме стосується і відомих історичних особистостей. Наприклад Авраам Лінкольн двічі зазнавав краху у бізнесі, пережив нервовий зрив і вісім разів програвав на різних виборах. Але він був наполегливим і зрештою став президентом США. Ейнштейн провалив вступні іспити до Цюріхського політехнікуму, де хотів вчитися на інженера-електрика. Уїнстон Черчілль провалив тести з граматики в початковій школі і двічі не зміг вступити на службу в армію. Проте він став видатним прем'єром Великобританії. Недарма він казав: «Успіх – це вміння рухатись від невдачі до невдачі, не втрачаючи ентузіазму». Знаменитий велосипедист Ленс Армстронг теж не раз зазнавав невдач на початку своєї кар'єри. «В одній гонці я прийшов останнім із 111 спортсменів. Я перетнув фінішну лінію майже через півгодини після переможця. А коли піднімався на останній пагорб, іспанська публіка почала сміятися наді мною». Але всі перестали сміятися над Ленсом після того, як він почав одну за одної вигравати індивідуальні першості.
Невдача іноді завдає болю. Але вибір за Вами: Ви можете навчитися чогось, або тихо повзти на кладовище. Успішні люди сприймають невдачі як свої університети. Річард Сент-Джон переконаний, що дорога до серйозного успіху вистелена безліччю невдач. І якщо Ви не настільки успішні, як Вам би хотілося, потрібно частіше зазнавати провалів.
Також автор виявив, що успіх – явище не постійне. Якщо людина перестає проявляти зазначені якості, то успіх зникає. Є багато історій про те, як генеральні директори компаній, рок-зірки та видатні спортсмени досягають приголомшливих успіхів, проявляючи ці 8 якостей. А потім вони раптом вирішують, що всього досягли і перестають робити те, завдяки чому стали зірками. Проходить небагато часу і вони перестають бути успішними. Тож успіх – це не вулиця з одностороннім рухом. Це дорога довжиною у все життя. І вісімь якостей, які притаманні усім успішним людям, допомагають не тільки досягти вершин, але й затриматися там надовго.
Більше про вісімь базових якостей успішних людей читайте у книзі Річарда Сент-Джона «Велика вісімка».
|
|
|
|
НОВИНКА |
В корпоративную библиотеку
|
|
|
|
|
|
|